SIKÇA SORULAN SORULAR

Ozon sauna nasıl kullanılır ?


Ozon sauna, oturduğunuz veya uzandığınız özel olarak geliştirilmiş bir kabindir. Baş kabinin dışında kalır, boyun yumuşak bir havluyla sarılır, böylece ozon burun veya ağızdan solunmaz.

Kabin 28-30 ° C arasında konforlu bir sıcaklığa ısıtılır. Kullanıcı terler ve vücut temizlenir. Derinin gözenekleri buharla açılır ve cilt sterilize edilir. Belli bir süre sonra ozon buhara karıştırılır, ozon miktarı ve karıştırma süresi işleme göre değişir. Oksijen, vücuttaki açık cilt gözeneklerinden emilir. Uygulama 20-40 dakika arası sürmektedir.

Tedavi vücuttaki zararlı ve toksik maddelerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Aynı zamanda kilo vermeyi teşvik eder ve selülit, kronik yorgunluk sendromu, kas ağrısı ve bazı cilt hastalıklarının tedavisinde etkilidir.

Ozon nedir ?


3 atomlu oksijen bileşiği O3 olarak ozon, molekülleri iki oksijen atomundan oluşan, enerji açısından zengin bir normal, atmosferik oksijen O2 formudur. Oda sıcaklığında karakteristik bir kokuya (dağ güneşi) sahip renksiz bir gaz olan ozon, 10 milyon parça hava başına maksimum 1 kısım O3'e (= 0,1 ppm = 200 µg / m3) kadar olan konsantrasyonlarda (duman) yeryüzüne yakın katmanlarda oluşur. 2000 m yükseklikte genellikle sadece 0,03 - 0,04 ppm. Güçlü oksitleme gücü ve ayırt edici dezenfekte edici özellikleri nedeniyle, su dezenfeksiyonu ve içme suyunun arıtılmasında dünya çapında büyük başarı ile kullanılmaktadır. Ozon solunum sistemine zararlıdır ve uzun süre solunmamalıdır. Öte yandan, tıbbi ozonun küçük konsantrasyonlarda ve miktarlarda tek veya tekrarlanan uygulanması, biyolojik olarak yararlı bir etki geliştirir ve örneğin vücudun kendi savunmasını güçlendirir. Bugün "hormon" olarak bilinen bu etki, 16. yüzyılda Paracelsus tarafından formüle edilmişti: "Tek başına doz, bir şeyin zehir olmadığı anlamına gelir."

Ozon gazının diğer gazlara göre avantajları nelerdir ?


Ozon, en güçlü oksitleyici ajan ve en iyi bilinen dezenfektandır. Ozon bu özellikleri ile bakterileri yok eder.

Ozonun dezenfekte etme gücü aynı koşullarda klordan 3.125 kat daha güçlüdür. Ozon, virüsleri öldürmede klordan çok daha etkilidir.

Ozon, atmosferdeki oksijenin bölünmesi ile oluştuğu için dezenfeksiyon görevini yerine getirdikten sonra kaynağına geri döner.

Ozon, kullandıktan sonra kalıntı bırakmayan tek dezenfektan olduğundan, gıda endüstrisinde kullanımı diğer dezenfektanlara göre avantajlıdır.

Ozon gazı kimyasal bir dezenfektan mıdır ?


Hayır! Ozon, soluduğumuz havadan veya saf oksijenden oluşur. Tek doğal dezenfektandır.

Ozon Gazı Sağlığa Zararlı mı ?


Miktar önemlidir!

(Mesleki Güvenlik ve Sağlık Kurumu, OSHA) uyarınca maksimum ozon değeri 0,1 ppm / 8 saati geçmemelidir.

Ozon gazı ciltte tat veya koku bırakır mı ?


Hayır, ciltte koku ve tat bırakmaz. Çünkü birkaç dakika içinde oksijene dönüşür.

Sağlıklı insanlar da ozon saunayı kullanmalı mı ?


Modern yaşam tarzının, özellikle 35 yaşın üzerindekiler için vücut üzerinde bazı zararlı etkileri vardır. 100 yıl öncesine kıyasla yemeğimiz, yaşam tarzımız, aydınlık-karanlık döngüsü çok değişti. Tekrarlayan baş ağrıları, isteksizlik, halsizlik, hayal kırıklığı, sabah yorgunluğu, konsantre olamama / konsantrasyon eksikliği (belirli bir hastalıkla ilişkili olmadıkça), günlük yaşamda sıklıkla yaşadığımız ve içinde yaşadığımız modern dünyadan kaynaklanan şikayetlerdir. Çoğumuzun farkına varmadığı ancak deneyimlediği durumlardan biri "artan korku seviyesi" dir. Bu ve diğer birçok nedenden dolayı, 35 yaşın üzerindeki kişiler ozon tedavisinden önemli faydalar bekleyebilir. Uzun ömürlülüğün sırlarından biri de hastalık tedavisidir. Ozon tedavisi zararlı yağları, yağ asitlerini, metabolik elementleri ve toksik maddeleri vücuttan uzaklaştırarak kardiyovasküler sistemimizi korur. Aşırı yağ birikimini engeller. Birikmiş toksinlerin sağlıklı hücreleri yok ederek yaşlanmayı hızlandırdığı bilinen bir gerçektir. Bu nedenle sağlıklı kişilerin de düzenli muayeneleri olması ve bağışıklık sistemini güçlendiren, anti-aging ve detoksifikasyon etkileri olan düzenli ozon tedavisi almaları önemlidir.

Ozon saunayı kullandıktan sonra ağrı hissediyor musunuz ?


Hayır, herhangi bir fiziksel acı hissetmeyeceksiniz.

Ozon saunayı kimler kullanabilir ?


Hamile olmayan, kalp ritmi sorunu olmayan ve tansiyon bozukluğu olmayan tüm yetişkinler.

Ozon saunayı kimler kullanamaz ?


Prensip olarak ozon saunayı herkes kullanabilir, ancak bazı sağlık sorunlarına dikkat etmeniz gerekir.

Tiroid problemleri, kalp ritim problemleri, kontrol edilemeyen tansiyon, epilepsi, hamilelik ve adet dönemindeki kadınlara ve çocuklara tavsiye edilmez.

Kullandıktan sonra ne kadar su içmeliyim ?


Temel prensip: Ozon saunasında terleme sonucu kaybolan sıvının geri alınması gerekir. Kural olarak, yetişkinler her gün vücut ağırlıklarının en az 1 / 36'sını sıvı olarak içmelidir. Örneğin vücut ağırlığı 72 kg olan bir kişinin günlük su ihtiyacı en az 2 litredir. Bu ihtiyaçların bir kısmının çeşitli yiyeceklerle karşılandığını varsaysak bile, bir yetişkinin günde en az 1,5 litre su içmesi gerekir. Bu, beslenme uzmanlarının yetişkinler için önerdiği minimum miktardır ve ozonun vücut üzerindeki yararlı etkilerini arttırmak için terapi sonrasında bol su içilmesini tavsiye ederiz.

Sağlık Bakanlığının ozon saunası ile ilgili görüşü nedir ?


Tıbbi ve kozmetik yöntemlerle birlikte ozon tedavisi, ABD (16 eyalet), Almanya, İtalya, Polonya ve İngiltere gibi gelişmiş ülkeler de dahil olmak üzere yaklaşık 20 ülkenin sağlık bakanlıkları tarafından kabul edilen bir tedavi yöntemidir.

Ozon tedavisi selülite iyi gelir mi ?


Selülitin temel nedeni deri altındaki dokulardaki kan dolaşımının optimum düzeyde çalışmamasıdır. Selülit özellikle kadınlarda görülmektedir. Çoğu zaman bu sorun kalça, karın ve uylukta görülebilmektedir. Yağlı dokularda kan dolaşımı diğer dokulara göre daha yavaştır. Bu bölgelerde elastik deri nedeniyle damarlar baskı altındadır. Ozon yağ dokusunu parçalar ve kan dolaşımını iyileştirir veya düzenler; bu selülitle ilgili sorunu çözecektir.

Ozon sauna kilo vermenize yardımcı olur mu ?


Evet, ozon sauna uygulaması ile kilo verebilirsiniz.

40 ° C'deki ozon saunasında terlersiniz ve nabzınız 115-130 / dk arasında atar. Bu nabız ritmi yağ yakımını sağlar. Yatarken / otururken kalori yakarsınız.

Yaklaşık 40 dakikalık bir seansta boyunuza bağlı olarak 400-650 Kcal yakarsınız.

Ozon sauna ile hastalıklar tedavi edilebilir mi ?


Ozon tedavisinin amacı kandaki oksijen içeriğini arttırmak ve oksijen akışını hücrelere taşımaktır. Hücreler oksijenle iyi beslenirse işlerini daha iyi yaparlar. Bu sayede oksijen eksikliğinden kaynaklanan problemler ortadan kalkar.

Oksijen eksikliğinin belirtileri nelerdir ?


Oksijen eksikliğinin özellikleri: baş ağrısı, halsizlik, yorgunluk, halsizlik, halsizlik, cildin erken yaşlanması.

Bu belirtilerden herhangi birine sahipseniz ozon saunayı kullanmalısınız.

Ozon ile daha güzel olmak mümkün mü ?


Evet, ozon sauna ile daha güzelleşmek mümkün. Ozon sauna rahatlama sağlar. Ilık buhar kasları gevşetir ve yumuşatır ve ozon gazı kanı oksijen bakımından daha saf ve daha zengin hale getirir. Böylece cilt daha sıkı ve parlak hale gelir.

Ozon sauna strese karşı yardımcı olur mu ?


Ofis çalışanları, iş adamları, öğrenciler, sanatçılar gibi çok ve zihinsel olarak çalışmak zorunda olan insanlar çok fazla enerjiye ve oksijene ihtiyaç duyar. Ozon sauna beyne oksijen akışını destekler. Ayrıca bir ozon saunasında kana oksijen eklenir.

Bu, kullanıcıları daha zinde ve daha aktif hale getirir.

Hamilelikte ozon tedavisi önerilir mi ?


Ozon saunanın hamilelere kullanımı önerilmemektedir.


Ozon tedavisi yeni bir tedavi yöntemi midir ?


Hayır, ozon tedavisi yeni bir tedavi yöntemi değildir. 1930'lardan beri kullanılmaktadır.

Ozon tedavisi sertleşme sorunlarına yardımcı olur mu ?


Kronik yorgunluk ve depresyonun neden olduğu strese bağlı ereksiyon sorunlarına yardımcı olur.